Image
Kitap Yorumları

Kitap Tavsiyesi: Aşka Adanmış Bir Ömür Hz. Hatice


Nurdan Damla’ dan Hz. Hatice’yi daha yakından tanımak isteyenlere… Hz. Hatice’ yi Allah katında sevilen ve kıymetli kılan neydi? Mekke’nin en zenginlerinden iken bir serveti nasıl inancı uğruna harcadı? O kadar çok zengin talibi varken neden eş olarak Efendimiz ’i (sav) seçti. Vefatından sonra bile Efendimiz (sav) onu neden çok anardı?

Peki okurken neler hissettim?

Bu kitaptan çok etkilendiğimi söyleyebilirim. Nurdan Damla’ nın 5 kitaplık serisinin ilkidir. Diğer kitaplar; Belkıs, Hz. Zeynep ve Hz. Fatıma ve Sev Dedi Mevla. Muazzam bir servet ve muhteşem bir yaşam ile büyük bir asalete sahip Mekke kraliçesi, Hz. Hatice. Allah’ın en Sevgilisi ve vazifesi için bunların hepsinden vazgeçti. Benim öğrendiğim en mükemmel eş, yoldaş ve kadın. Onu Rasül’e yazan Allah şüphesiz ki boşa yazmamış. Hz. Muhammed ’in (sav) o muhteşem ahlak, kalp ve şefkatine mukabil Hatice’den başka eş düşünülemezdi. Ey Hatice Allah senden razı olsun. Efendimiz’ in (sav) dediği gibi seni sevmeme ve özlememenin imkanı yok. Saatlerce oturup ağlayabileceğiniz hissiyatta yazılmış bu hikaye çok akıcı bir dile sahiptir. Onu okurken kendi kulluğunuzu çokça sorguluyorsunuz. Allah için ve En Sevgilisi için nelerden vazgeçebilirdik? O devirde yaşasak Hatice gibi mi Hind gibi mi olurduk?

Bu kitabı ve seriyi okudunuz mu?

Okuduysanız ya da okursanız fikirlerinizi paylaşır mısınız? Bir kitabı her okuduğumuzda farklı dünyaların kapıları açılır. Her kelimenin kişiden kişiye akışı farklıdır. Fiiliyat ve düşüncede nelerle uğraşıyorsak okumalarımızda algımız da o yönde oluyor. Her bakış açısı değerli ve ufuk açıcıdır. Kişisel gelişiminize olan yolculukta keyifli okumalar diliyorum.

 


Yorumlar(0)

Yorum yazın

Email adresiniz gözükmeyecektir. *