Image
Kitap Yorumları

Cennet Gençlerinin Efendileri, Hz. Hasan, Hz. Hüseyin

Cennet Gençlerinin Efendileri, Hz. Hasan, Hz. Hüseyin

Cennet gençlerinin efendileri onlar. Gül Kokulu’ nun (sav) gülleri. Ümmetine her defasında onları çok sevdiğini hatırlattığı reyhanları. Bir gün melek haberini getirdi. Nasıl ve nerede vefat edeceklerini öğrendi. Bununla yaşadı En Sevgili (sav). En çok da ümmetinden kişilerin sevdiklerine kıyacağını duyduğunda üzüldü. Hz. Hasan’ a su verişindeki hüznün sebebiydi bu sır. Hz. Hüseyin’ in başını okşayıp, gözyaşlarıyla öpmesindeki sır da Kerbela’ da anlaşıldı.

Ben onları seviyorum demişti. Benim sevdiğimi Allah cc sever demişti. Benim sevdiklerimi üzen beni üzer demişti. Yıllar sonrasında sözlerindeki sırlar açığa çıkmıştı. Efendiler Efendisi (sav) üzülmüştü. Hasan ve Hüseyin bendendir demişti. Reyhanlarının akıbetini bilerek yaşamak ne büyük imtihandır. Oğullarının, abisinin akıbetini bilerek yaşamak ne ağırdır. Belki de Hz. Fatıma’ nın erken gidişindeki sırlardan biri de evlatlarıydı.

Sevgili Okur, şiir gibi yazılmış, sürükleyici, akıcı bir dille yazılmış bu kitabı mutlaka edinin. Kendi içine yolculuğa sevk eden bir eser. Eserde bir şeyh ve talebesinin ara ara soru cevap şeklinde konuşmalarına da yer veriliyor. Kitapta yeri geliyor karakterler konuşuyor. Bazen akrabaları konuşuyor. Roman tadında yazılmış. Arkasında kitabın içerisinde geçen beyitlerin sadeleştirilmiş hallerinin yer verildiği bölüm var. Kaynaklar kısmı da istifade edilebilir şekilde hazırlanmış.

Cennet gençlerinin efendilerinin hayatına çok yönlü bir bakış. Efendimiz’ in (sav) reyhanlarını daha yakından tanımak ister misiniz? Hayatınızdaki zorluklara ve yaşadıklarınıza farklı bir açıdan bakmanızı sağlayacak bu kitabı mutlaka okuyun.

Cennet Gençlerinin Efendileri Kitap Arka Kapak


Yorumlar(0)

Yorum yazın

Email adresiniz gözükmeyecektir. *