Image
Dizi - Film

Aile Filmleri İçin Tavsiyeler

aile film izleme

Aile filmleri kategorisinde çok film aradığım oldu. Aile ile izlenemeyecek türden olanları da vardı. Size tavsiye edeceğim filmleri aramadan buldum diyebilirim. Hatta sonrasında bazılarını çocuklara izlettim. Ben aynı filmi ikinci kez izleyemeyenlerdenim.

Alfa Kurt

Film 20.000 yıl önceki hayatlar üzerine kurgulanmış. Kalite ve kurgu daha iyi olabilirdi. Ailece izlenebilecek konusu güzel olan bir film. Ailesiyle ilk avlanma tecrübesinde tek başına kalan bir çocuğun hikayesi. Yalnızlığında ona bir kurt eşlik ediyor. Eve dönme ve hayatta kalma mücadelesinde yaşadıkları ve yaşattıkları önemli. Bir hayvan ve bir insanın dostluğuna şahit oluyorsunuz. Sevgi ne demek sorguluyorsunuz. Günümüzde içi boşaltılmış kelimelerin aslına eşlik ediyorsunuz. Bir hayvanın vefasını görüp insan olarak daha vefalı olmak gerektiğini düşünüyorsunuz.

Tabi bunlar benim düşündüklerim, siz kendi payınıza neler çıkardınız?

Togo

Togo bir Sibirya kurdudur. Togo’ nun kızak köpeği olma serüvenini izleyeceğiniz filmde köpekler arası kavga var. Bunu sakıncalı görürseniz çocuklarınıza izletmeyin. Bir Sibirya kurdunun nasıl kızak sürüsüne girdiğinden bahsediliyor. Kızak köpeği olabilmenin şartları kolay değilken öndeki baş kurt olmak daha da önemli. Farklı meziyetleri olması gerekiyor. Çünkü o sürünün başıdır. Baş nereye giderse sürü o tarafa gider. Doğa ve hayvan içerikli filmleri seviyorsanız iyi bir tercih olabilir.

Hadi Be Oğlum

Bir Türk filmidir. 3 nesil bir arada teknede yaşayan bir aile. Dede ve babasıyla yaşayan özel bir çocuk. Babası oğluyla iletişim kurmak için her yolu deniyor. Asla oğlundan vazgeçmiyor. Bir gün oğlunun özel yeteneğini keşfediyor ve yine babalığını sonuna kadar yapıyor. Çok etkileyici ve güzel bir kurgusu olan filmi izlemenizi çok isterim.

Okyanus Kadar Derin

1999 yapımı bir film. Fedakar bir annenin mücadele dolu yaşamı anlatılıyor. Yoğun ve yorucu hayatı sürerken bir gün üç çocuğundan biri kaybolur. Sabır, inanç, sevgi ne demek bir kez daha sorguluyorsunuz. Televizyonda izlediğim bu filmi farklı yönlerden çok beğendim. Bakalım siz beğenecek misiniz? Hangi çıkarımları yapacaksınız?

Sadık Dostum

2019 yapımı tam bir aile filmi örneği. Bir şekilde birbirlerini kaybeden bir genç ve onun sadık köpeğinin hikayesi anlatılıyor. Köpeğin sahibini bulmak için verdiği mücadeleyi izliyorsunuz. Filmin sonunda neler oluyor? Ah vefa! Hayvanlar hep vefanın da sadık olmanın da en güzel örneğini sergiliyor.

Umudunu Kaybetme

2006 yapımı filmde Will Smith ve gerçek yaşamdaki oğlu karşılıklı oynuyor. Filmde her zorluğa ve yokluğa göğüs germeye çalışırken bunu oğluna hissettirmemek için elinden geleni yapan bir babayı izliyoruz. Sokakta ve farklı alanlarda yaşam mücadelesi veren baba ve oğul sizi duygudan duyguya sevk edecek. Daha fazlası için söz bitsin ve film başlasın.

Mucize

2017 yapımı filmde yüzünde doğuştan görünüm ve işlevsel olarak sıkıntısı olan bir çocuğun yaşamı anlatılıyor. Kendisini insanlara kapatan çocuk ailesinin ısrarları sonucu okula başlıyor. Filmde ablasının yaşadıkları da konu ediliyor. Ben filmin önceden kitabını okumuştum. Akıcı anlatıma sahip filmin perdeye yansıtılması da başarılı olmuş.

Mogli Orman Çocuğu

2018 yapımı animasyon filmidir. Orman çocuğu adında birçok film olsa da yeni ve daha iyi olduğunu düşündüğüm bu filmi tavsiye ederim.

Dostluğun Gücü

2011 yapımı bir filmdir. Gerçek yaşamdan kurgulanarak yapılmış. Sakin ve yalnız yaşayan bir çocuğun yaralı bir balinayla gelişen dostluğu anlatılıyor. Sevgi ve dostluğun sıcaklığını içinizde hissettirecek bir yapım. Gerçek hayattaki yunusun resimleri filmin bitiminde gösteriliyor.

Kutup Macerası

2006 yapımı filmde konu Antarktika’ da bir hayatta kalma mücadelesi üzerine kurgulanmış. Sekiz kurtarma köpeği ve yetiştiricilerinin hava koşulları ile mücadelesi. Bu tarz filmleri seviyorsanız başarılı bir yapım.

Bu filmleri umarım izler ve beğenirsiniz. Keyifli izlemeler.


Yorumlar(0)

Yorum yazın

Email adresiniz gözükmeyecektir. *